רייצ’ל H חושפת מאחורי הקלעים של ייצור הקולקציות

 

כמה כיף להיכנס לחנות בגדים, כאשר על המדפים מסודרת קולקציה מוקפדת מעוצבת בגזרות אופנתיות, מבדים איכותיים ובמגוון עשיר שמזמין פשוט לקנות וליהנות!

 

לא רבים יודעים כמה השקעה ועמל עומדים מאחורי כל קולקציה. מהשלב הראשון של החלום והרעיון ועד לביצוע המוגמר והמצאות הבגדים על המדפים.

הג’ב רייצל הורוביץ מנהלת מעצבת ומנהלת המותג רייצלH  משתפת אותנו קצת במה שקורה מאחורי הקלעים:

בכל עונה, כאשר הקונה נכנס לחנות ורואה את הקולקציה המוצעת, יש לדעת כי היא עוצבה ונתפרה כמה חודשים לפני ולפעמים כמעט שנה קודם לכן. את קולקציית פורים פסח הקרובים למשל, כבר סיימנו לתפור בתחילת החורף וכעת כבר עובדים על עיצובי חגים תשע”ט.

בכל פעם, לפני שאני טסה לחו”ל כדי לעבוד על העונה הבאה, אני מתרגשת מאד ושוב, כמו בפעם הראשונה, אני מתמלאת בחדוות יצירה, בתקווה ובצפיה לתוצאות משביעות רצון שלי ובהמשך של הלקוחות. כל התהליך מלווה בתפילות חמות מעומק הלב,כי בסופו של דבר כמו שכולנו יודעים, הכל עניין של סיעתא דשמיא.

שם , במפעלים בהם אנו מייצרים את הבגדים אני יושבת במשך ימים ארוכים, משרטטת גזרות, בוחרת בדים, מאיירת את הטקסטורות ומתאימה את הצבעים. זהו תהליך אומנותי מיוחד הדורש יכולת תכנון מדויקת וכן יכולת דמיון של התוצר המושלם.

לאחר מאות (!) שעות של תכנון , גזירות ומדידות לילות וימים. מגיע שלב בו כבר אפשר לראות את הבגדים תפורים ועומדים על הבובות ולבצע דיוקים אחרונים.

תוך כמה שבועות, מגיעים קונטיינרים לנמל בארץ וצוות מיוחד שלנו אוסף אותם, מוביל אותם לירושלים ומפרק את הסחורה מהקרטונים היישר למדפים.

בכל סגירת מעגל כזו אני מתפללת מחדש שלא תצא תקלה תחת ידי, שהלקוחות תצאנה מרוצות והקב”ה ייתן לי כוחות להמשיך הלאה.